Statement Nationale Vereniging de Zonnebloem
De Zonnebloem heeft kennisgenomen van het ANP-nieuws dat de Duitse politie tegen een van hun journalisten gezegd heeft dat de schipper van het andere schip positief is getest op alcohol.
De Zonnebloem heeft nog geen bericht ontvangen en zal lopende het onderzoek geen uitspraken doen over dit nieuws. Onze prioriteit ligt bij de nazorg van onze vaargasten, vrijwilligers en onze bemanning die tijdens de aanvaring op ons schip waren.
Als gevolg van dit ongeval kunnen we in ieder geval de komende maand niet op vakantie met ons schip. Het Nationaal Bureau is druk op zoek naar alternatieven voor aangepaste vakanties geschikt voor mensen met een lichamelijke beperking.
De schipper van het vrachtschip dat zaterdag op de Duitse Rijn tegen riviercruiseschip De Zonnebloem voer, is positief getest op alcohol. Dat heeft de politie in Duitsland gezegd. Er is daarom ook een bloedtest gedaan, maar daarvan zijn de resultaten nog niet bekend. De schipper mag voorlopig niet verder varen. Mogelijk wacht hem een strafrechtelijke procedure.
https://www.gld.nl/nieuws/8291299/schipper-die-tegen-de-zonnebloem-botste-had-alcohol-op