Verslag bezoek Zandsculpturen te Garden op 29 juni 2017

De gasten en vrijwilligers van de Zonnebloem, afdeling Dalfsen hebben op donderdag 29 juni een bezoek gebracht aan het zandsculpturen zandfestijn in Garderen.
Voor de 9e keer dit jaar en nu met thema “Erop uit in eigen Land” Niet voor niets, want Nederland telt ontelbaar mooie plekjes. En juist al die prachtige gebouwen, streken en bekende attracties worden uitgebeeld in zand. Ieder jaar is er een ander thema.
Met een team van dertig carvers (zandkunstenaars) is weer hard gewerkt om van de negende editie een prachtig en interessant evenement te maken. Hier heeft men 3,5 maand over gedaan met 2500 ton aan zand (80 vrachtwagens) en 195.750 emmers rivierzand!
De kunstenaar gaat met verschillende gereedschappen aan de slag om het sculptuur te snijden van grof tot fijn. De aa’s en oo’s waren niet van de lucht, zo knap waren de kunstwerken uit zand gemaakt. In een van de overdekte rolstoelvriendelijke ruimtes stonden nog eens 38 sculpturen, die stuk voor stuk een gezelschapsspel uitbeelden. Want ook spelletjes doen we tijdens de vakantie maar al te graag. Het was allemaal prachtig in beeld gebracht. Men kon mee doen aan een puzzelwedstrijd (welke spellen worden er uitgebeeld) maar dit was nog niet zo eenvoudig!
Naast de zandsculpturen was er nog een expositieruimte die omgetoverd was als het Rijksmuseum met ruim 50 schilderijen
Ook was er de mogelijkheid om lekker te winkelen en te wandelen in de bloementuin.
Het was een prachtige dag, met hoegenaamd geen regen!
De sculpturen zijn nog tot 28 oktober te bewonderen. Daarna wordt alles d.m.v. een shovel afgebroken en het losse zand kan dan volgend jaar weer worden gebruikt.
Mariëtte Hilgenkamp