Buurten bij de Tuinderij

Op dinsdag 24 oktober 2017 gingen we "buurten" bij de Tuinderij op de van Wijklaan 2 in de Lier.
We werden buiten ontvangen door " klompenman" Peet Vermeulen die ons vervolgens de hele middag met liedjes en typetjes vermaakte.
Op z'n Westlands gingen we daarna een "bakkie doen", zoals Peet dit aankondigde, met  daarbij een heerlijke petit four . Dit alles in een ruimte die de jaren 60 ademde.
Voor de meeste mensen een gevoel van thuiskomen in een huiselijke sfeer compleet met Perzische tapijtjes op alle tafels.
De aankondiging van de komst van een  shantykoor sloeg in als een bom . Helaas bleek dit later op de middag een Vermeulengrap te zijn. We kwamen toch nog aan onze trekken want bij de Zonnebloem zijn ze niet voor één gat te vangen...........
Er werd een heus koor gevormd inclusief matrozenpetten met als dirigente Jeanne.
Het deed niet onder voor een echt shantykoor.
Een sketch van Vermeulen als Dorus ( Tom Manders) waarbij de muziek van Cor Steyn door de zaal galmde, was weer een aanleiding om luidkeels mee te zingen. Tot ieders genoegen volgden er vele hits van Dorus.
Hierna volgde een rondleiding door de kassen waarbij veel nostalgische objecten te bezichtigen waren. Zo waren er een oude telefooncentrale , oude solexen, berrini's puch's en jaren 60 meubelstukken. Alles bij elkaar een feest der herkenning.
Na een laatste optreden van Peet, gekleed in een pak gemaakt van Perzische tapijtjes compleet met verlichte schemerlamp op zijn hoofd, waren we nog even in de gelegenheid om met elkaar te " buurten" onder het genot van een drankje.
De gasten waren zeer verguld met de, zoals altijd met zonnebloemsjaaltjes herkenbare vrijwilligers, die de hele middag zeer behulpzaam waren.
Om half 5 stonden de " autorijders" al weer klaar om iedereen , na een onvergetelijke middag, huiswaarts te brengen.
 

Ellen Verbakel

0637344489
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?