Medioren Dongen-Gilze-Rijen bezoeken Doktersmuseum 21-04-2017

Zonnebloem afdeling

Op 21 april was het zover, de Zonnebloem Regio Medioren gingen naar het museum "De Dorpsdokter" in Hilvarenbeek.

Op naar "De Dorpsdokter"!

Bij aankomst was het meteen een gezellige drukte. Dongen, Gilze en Rijen ontmoeten elkaar in een knus museum, met voor velen een feest van herkenning.

Het museum, met alles wat vroeger gebruikt werd door “de dokter”.

De apotheek met zijn bruine potten, én de heilige beelden, waaronder de Heilige Blasius voor de keelontsteking, ontbraken ook niet! Het is er een bonte verzameling van attributen. Ook de oude tandarts stoel was aanwezig, voor velen een minder prettige herinnering!

Na een paar lekkere koppen koffie met heerlijke cake gingen we voor in het museum luisteren naar de “artsenwereld” van toen.

Er werd o.a. uitleg gegeven over “de penisknijper”. Nou, dat wekte enig gevoel van onbehagen bij de aanwezige heren! Deze knijper moest er zorg voor dragen dat bij incontinentie de plas toch opgehouden werd. Ook “de geboorte tang” was niet om aan te zien! Laat staan het voelen bij het gebruik ervan. Dezer dagen wordt hier nog zelden gebruik van gemaakt. Ook de plaatjes van de bloedzuigers kwamen door, alsmede de scherpe mesjes voor het aderlaten.

Het verhaal van een man die zijn rekening niet kon betalen, en daarom zichzelf na zijn dood aan de huisarts schonk, was zeer apart te noemen. Het skelet van de man staat prachtig te prijken in het museum. Echt!

Het werd allemaal met veel humor verteld, en er werd dus veel gelachen.

Nog even ronddwalen door de kruidentuin en de middag zat er weer op. Wat was het gezellig en leerzaam. “Gezondheid? Nooit meer terug naar toen”! 

Klik hier voor alle foto's

Zonnebloem logo

De uitslag van de Zonnebloem loterij is bekend.

Kijk snel of je in de prijzen bent gevallen!

Naar de uitslag

Gerard Brekelmans

0616244077
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Bezoekwerk
  • Kunst en cultuur
  • Winkelen