“Avontuur” in het Amsterdamse Bos

Twee Bosmobielen stonden voor ons klaar in het Amsterdamse Bos op dinsdagmiddag 23 juli. We troffen het enorm met het weer want de zon scheen en met 23 graden was het heerlijk toeren door het bos.
Het starten van de 6 persoons mobielen was met de geringe uitleg een klein avontuur. Maar uiteindelijk bleek het besturen een eenvoudig karwei. Minder eenvoudig was het om de, op de kaart uitgezette, route te rijden. Gelukkig waren er genoeg herkenningspunten onderweg en wisten we zo dit avontuur tot een goed einde te brengen.
Op ons gemak reden we langs de geitenboerderij, de kleine en grote speelvijver en deze plekken riepen nogal wat herinneringen op. Want veel gezinnen gingen vroeger naar het Amsterdamse Bos, of “Bosplan” zoals we het ook wel noemden. Tijdens de crisisjaren '30 was er hoge werkloosheid. De aanleg van het Amsterdamse Bos was in die tijd een van de werkverschaffings-projecten van de gemeente Amsterdam. Het bos was een mooi recreatiegebied met goede voorzieningen. Dichtbij en vrij toegankelijk. En dat is het nog steeds!
Halverwege de rit stopten we bij Paviljoen Chez Favié voor koffie met gebak. We genoten van deze zomerse middag in het bos en rond half vijf konden we onze deelnemers weer thuis afleveren.