- BLOEMSCHIKKEN MET MONIEK -
In de Slenk hebben we 18 februari een Voorjaarsbloemstukje gemaakt op uitnodiging van de Zonnebloem.
Moniek van bloemenzaak “Moniek” was onze gastvrouw. Zij vertelde ons welke eenvoudige stappen er ondernomen moesten worden, om een prachtig Voorjaarsbloemstukje te creëren.
We kregen de opdracht de ring te bewerken met mos en ijzerdraad, zodat het mos goed bleef zitten. De bloemen zoveel mogelijk recht aan te snijden in plaats van schuin en ze vervolgens op een zachte liefdevolle manier in de oase te zetten. Bij sommige bloemen eerst een gaatje voorboren in de oase met een harde stevige stengel van een andere bloem omdat de stengel van die bloem te zacht was.
Het Voorjaarsbloemstukje werd bij elke bloem, gras en takje die erin gezet werd mooier. In de pauze hebben we genoten van een kopje koIie/thee met een lekkere koek erbij.
Daarna hebben we het Voorjaarsbloemstukje afgemaakt. We gingen blauwe druifjes schoonmaken en de worteltjes ervan wat korter maken. De eitjes en veertjes plaatste we op het bloemstukje, ze werden door de vrijwilligers van de Zonnebloem opgeplakt met een lijmpistool.
Ons bloemstukje was klaar. Prachtig, WAUW.
We kunnen er nog vele dagen van genieten. We zijn apetrots op ons zelfgemaakte Voorjaarsbloemstukje.
Hartelijk dank, Moniek, vrijwilligers van de Zonnebloem en de vrijwilligers van de Slenk voor jullie inzet,
Een Deelnemer