Bloemetjes buiten zetten

Dat hebben de Zonnebloem-gasten van de afdeling Steenderen e.o. letterlijk gedaan na het uitstapje naar een tuincentrum.
Buitenplantjes, maar ook planten voor op de vensterbank werden na afloop in de auto’s van de vrijwilligers geladen, tussen de rollators in de achterbak en in een tray-tje op schoot bij de kopers.
Niet vaak was een kleinschalig uitstapje met maximaal negen gasten en drie vrijwilligers zo snel ‘volgeboekt’ met, vanzelfsprekend, allemaal tuinliefhebbers.
Eenmaal in het GroenRijke tuincentrum aan de weg van Zelhem naar Doetinchem zwermden de gasten uit als bijen op zoek naar de meest geurige en kleurige plantjes. Karretjes werden volgeladen na weloverwogen keuzes tussen al het moois. Ideetjes werden opgedaan om thuis met wat een ieder wel op de plank heeft staan, uit te voeren.
Voor sommigen was het moeilijk kiezen en bood het kopje koffie of thee met wat lekkers erbij een rustmomentje om te bedenken wat het beste zou passen op dat droge stukje grond in de tuin.
In een lange rij ging het langs de kassa; de laatste in die rij, een Zonnebloem-vrijwilliger, betaalde de resterende plantjes die de gasten als presentje mee kregen naar huis.