Vakantieweek gasten naar Klooster Kranenborg in Vorden ( week van 5 t/m 10 september)

Zonnebloem afdeling

Deelnemers afdeling: Mevr. V.d. Braak en mevr. Jongkind Begeleiders: Mirjam v.d. Meer, Lou Voortman en Roely Slooff. Op maandag 5 september vertrokken we om 10 uur uit Amstelveen naar Vorden.

Daar werden we ontvangen met koffie en nog warme koeken. De zoon van onze gastheer is banketbakker en daar hebben we de rest van de week ook van genoten. Heerlijk vers gebakken brood en verrukkelijke toetjes!! Het is een indrukwekkend en prachtig klooster. Bij binnenkomst gaf het meteen een serene rust. Het was prachtig weer en we konden in de tuin heerlijk luieren en van de zon genieten.

Half drie konden we naar onze kamers om de koffers uit te pakken en sommigen nog even om wat uit te rusten. Toen was het tijd voor een sapje, wijntje, biertje of een advocaatje met slagroom. Het avondeten was in de refter (eetzaal van een klooster). Er waren daar nog oude schilderijen tevoorschijn gekomen. Het klooster heeft ook nog een klein kapelletje dat prachtig opgeknapt is. Dinsdag zijn we naar park De Hoge Veluwe geweest.  Daar hebben we een heerlijke lunch gebruikt en in de prachtige omgeving gewandeld .'s Avonds hadden we een bingo met voor iedereen een prijsje. Woensdag bleven we thuis. Bij het klooster staat ook een mooie kerk. Het is de oudste bestaande kerk ontworpen door architect Cuypers. De Heilige Antonius van Padua kerk is nu in gebrruik als heilige beelden museum. Het wordt gerund door vrijwilligers die ons eerst een film lieten zien over de geschiedenis van de kerk. In het middenpad van de kerk staan beelden van de 12 apostelen. Dat zag er heel indrukwekkend uit. Ook hingen er veel iconen en werd uitgelegd hoe ze gemaakt werden en de betekenis ervan. 's Middags konden we wat voor onszelf doen.B.v. heerlijk  wandelen in het bos. 's Avonds ging de barbecue aan en hebben we in de tuin gegeten. Daarna kwam Ron Ronell, een artiest uit Den Haag, ons een gezellige avond bezorgen. Het was erg leuk met zijn poppen, bellen en zingende zaag.

Donderdag allemaal weer de bus in en gingen we naar de Apenheul. Er was een verrasing t.w. de chauffeur was Renate. Vorig jaar was zij de hele week met ons meegeweest naar Duitsland. Het was een geslaagde dag in de Apenheul. Vooral het voerenn van de gorilla's was erg leuk. Na nog wat rondgelopen te hebben was het tijd om de schaduw op te zoeken. De reden: we werden getracteerd op een ijsje. De afdeling Amstelveen trakteerde ons hierop. 's Avonds hebben we allemaal spelletjes gedaan. Sjoelen, klaverjassen en rummikub. Vrijdag zijn we met de bus de omgeving gaan bekijken en zijn we naar Vorden gegaan. Daar hebben we lekker koffie gedronken dat was aangeboden door de afdeling De Kwakel. En door de gift van de heer van Alphen werd het koffie met een gebakje.

's Avonds was ierdeen feestelijk aangekleed voor het slot diner.De vrijwilligers hadden allemaal een kaart met een gedicht of een lief woordje voor zijn gast gemaakt. Iedereen werd bedankt voor zijn inzet en gift. Ook het vleesbedrif Gepo uit Nieuw Vennep werd bedankt voor de worsten die ze hadden meegegeven zodat we iedere avond een stukje wordt konden eten bij ons drankje.

Zaterdag kwamen we na een geslaagde vakantie weer in Amstelveen aan.

Roely

Margriet Timmerman

06 18772349
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Uit eten/terrasje pakken
  • Creatieve workshops
  • Winkelen
  • Buitenactiviteiten
  • Bezoekwerk