Hartenwensen 2017

Dinsdag 26 september hebben wij met een groepje van vier gasten en vier begeleiders een bezoek gebracht aan Artis in Amsterdam.
Er waren nog enkele hartewensen van de Riki-stichting beschikbaar -beter bekend onder de naam één-op-één uitjes- en met instemming van de dames van de Riki-stichting konden we met vijf gasten naar Artis. Op het laatste moment viel één gast af. Jammer genoeg lukte het niet om die opgevallen plek in te vullen. Dus bleven vier gasten over. Met z’n achten hebben we een perfecte dag gehad.
Artis is het afgelopen jaar voor een deel vernieuwd. De olifanten hebben een schitterend nieuw verblijf gekregen en het terrein van de andere steppedieren: giraffes, antilopen etc. is verplaatst en uitgebreid. Nog niet zo lang geleden werd er een jong geboren bij de olifanten en die trok het nodige bekijks. Evenals, uiteraard, de gorilla’s waar ook een jong was. En, nieuw, de twee luiaards in de tropische tuin.
Met bij aankomst koffie met appeltaart en tussen de middag frites en kroketten (dat eten we thuis nooit), hebben we ons goed kunnen laven.
Helaas vliegen zulke dagen voorbij. Voor ons vrijwilligers geen punt: volle andere dagen staan te wachten. Voor de gasten: jammer, want volle andere dagen gelden niet voor hen. Dus nog maar eens onder de aandacht gebracht: neem gasten gezellig mee een dagje of een half dagje uit, zeker als je weet dat iemand wat eenzaam is. We hebben de financiële middelen.
De gasten hebben van Artis genoten, dus de begeleiders ook. En daar doen we het voor.
Ellen Boeringa