Bloesemtochten 2022

Bloesemtochten met de Zonnebloemauto in het glooiende Heuvelland.
Het bestuur huurde van 25 - 28 april een Zonnebloemauto om met de deelnemers van de Zonnebloem Vaals-Lemiers bloesemtochten te maken. Er zijn in het kleurrijke landschap zes ritten gemaakt met in totaal viertien deelnemers. Een landschap waar alle bomen en planten uitlopen en prachtige kleuren vertonen. Het is ook de periode dat de boomgaarden en vele andere bomen in bloei staan. Vooral de prachtige hoogstam bomen zijn bijzonder om te zien. Daarom ook 'Bloesemtochten'.
De Zonnebloemauto is geschikt om iemand die rolstoel gebonden is of gebruik maakt van een scootmobiel, in de rolstoel of met de scootmobiel te vervoeren.
Per rit namen twee of drie deelnemers van Vaals-Lemiers deel.
Drie vrijwilligers bestuurden bij toerbeurt de auto. De rit omvatte een route vanuit Vaals langs Vijlen, Mechelen, Heijenrath, Hoogcruts, Reijmerstok, Eys, Trintelen, Fromberg, Simpelveld en terug naar Vaals. Elke rit was een koffiestop in het programma opgenomen. ‘De Zeute Aarbei’ langs de provinciale weg tussen Hoogcruts en Reijmerstok was daarbij vooral in trek. Koffie met een wafel met aardbeien en slagroom was veruit favoriet.
Deelnemers konden bij de aanvang van de rit aangeven of ze bepaalde plaatsen in het Heuvelland wilden bezoeken. De bestuurders konden daar steeds gevolg aan gegeven. De ritten duurden ongeveer drie uur.
Alle deelnemers gaven bij afloop van de rit aan, genoten te hebben van het mooie landschap. Daarbij gaven ze de vrijwilligers het advies dergelijke ritten vaker te organiseren.
Dat wil het bestuur doen graag met de hulp van nieuwe vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op https://www.zonnebloem.nl/vaals-lemiers
Zonnebloem Vaals-Lemiers