Filmmiddag, maandag 8 mei 2023

2023-05-08-filmmiddag-1jpg

“Hoe dokter Gout mijn leven redden”. Dit is de titel van de film waarin de kijkers meegenomen worden in het renovatie traject van een oude koets uit de achttiende eeuw

De koets werd in meer dan vervallen staat opgehaald uit het Kasteel Arcen. De Historische werkgroep Arcen en Velden heeft zich voorgenomen deze koets helemaal in oude glorie op te knappen. De renovatie gebeurt onder leiding van Hay Gout die deel uit maakt van de Historische werkgroep Arcen en Velden. Hay heeft al meerdere renovatie projecten tot een goed einde gebracht.
De film laat zien op welke wijze de koets eerst verder ontmanteld wordt, om vervolgens alles weer in de oorspronkelijke staat op te bouwen. Elk onderdeel wordt onderhanden genomen. Van het geraamte tot herstellen van zittingen, kussens, wielen en kap van de koets.


De film maakt diepe indruk bij onze gasten en het is tijdens de duur van de film dan ook muisje stil in de zaal.
Het eindresultaat is dan ook verbluffend als geniaal en iedereen is onder de indruk wat de medewerkers van de Historische werkgroep met hulp van proffessionals voor elkaar gekregen hebben. Het gehele traject heeft meer dan 2 jaar geduurd.
Na de film konden er nog vragen gesteld worden aan de heer Hay Gout.


De koets is inmiddels weer te bewonderen in kasteel Arcen. En inmiddels is gestart met de renovatie van het tweede rijtuig/koets.

Onze dank gaat uit naar de medewerkers van de Historische werkgroep Arcen Velden en met name aan de heer Hay Gout, voor een bijzonder geslaagde filmmiddag.

Jan Geurts

06-30579824
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?