Boottocht

Op een prachtige dag in augustus ….
Schuitje varen, theetje drinken,
Varen we naar de overkant,
kopje koffie in de hand,
met Blokzijler brokken,
Water blijft ons lokken!
Zo was het op donderdagmiddag 22 augustus toen wij van De Zonnebloem met 27 gasten en 12 vrijwilligers opstapten op de ‘Vrijstate’ van de familie Jongschaap in Kalenberg.
Een prachtige boot, toegerust met een veilige lift, die iedereen zowel naar het benedendek als het bovendek kon brengen en ons vervoerde door het Nationaal Pak de Weerribben.
Op de boot ‘De Vrijstate’ hielpen de schipper en een gastvrouw mee met het aan boord brengen van onze gasten en het bedienen van de lift.
Om te beginnen werd iedereen naar beneden gebracht waar de koffie door gastvrouw Elsbeth werd ingeschonken mét de forse Blokzijler brokken.
Toen we dat allemaal op hadden konden we verhuizen naar het bovendek.
En wat was het daar heerlijk koel, met een windje in je haren en een weids gezicht op het water rondom.
We hadden een strakblauwe lucht en een temperatuur van 22 graden, mooier kon het niet!
Eerst voeren we door verschillende dorpjes. Schipper Bene vertelde intussen het een en ander over de geschiedenis van de Weerribben: de rietlanden, een gemaaltje, de moerasbossen etc., ook wat we zoal tegenkwamen op de oevers en wat inmiddels de prijzen waren voor een lief boerderijtje aan de waterkant.
Tijdens een ommetje over het Giethoornse Meer bestelden we nog een ijsje en wat te drinken en daarna voeren we terug via Muggebeet waar we zwaaiden naar de mensen op het terras van Geertien (ons vorige uitje) en om kwart voor vijf konden we uitgewaaid, met een blos van de zon weer van boord gaan.
Adjo van de Griek