17 april 2018 Plattelandsmuseum Duinhove Uden

Dinsdag 17 april zijn wij met onze gasten van de Zonnebloem naar het Plattelandsmuseum Duinhove aan de Dorshout in Uden geweest.

Plattelandsmuseum Duinhove                                                                        

Dinsdag 17 april zijn wij met onze gasten van de Zonnebloem naar het Plattelandsmuseum Duinhove aan de Dorshout in Uden geweest.       Het museum is gehuisvest in een langgevelboerderij, die in 1867 gebouwd is. Wij werden ontvangen met koffie of thee met wat lekkers en konden ondertussen kijken naar een inleidende film. Die gaf ons een indruk hoe de mensen leefden en werkten in de eerste helft van de vorige eeuw.

Daarna begon de rondleiding en zagen wij een mooie verzameling speelgoed,  kleding enz. Maar ook het voorhuis met d’n herd, de goei kamer en de deel, precies zoals die vroeger waren, alsmede hun kleding en gebruiken.

Na afloop, onder het genot van een glaasje, werd er besproken wat we allemaal gezien hadden en werden er vele herinneringen opgehaald uit die oude tijd.

Het was een interessante middag waar we met plezier op terugkijken.

Jacqueline Pansier

0640702862
contactformulier

Contact & Aanmelden

Heb jij een lichamelijke beperking en wil je deelnemen aan onze activiteiten of wil je je aanmelden als vrijwilliger bij de afdeling?

Specialiteiten

  • Creatieve workshops
  • Buitenactiviteiten
  • Bezoekwerk
  • Evenementen en festivals
  • Bezoek aan dierentuinen en natuurparken