Muzikaal stamppotbuffet met het duo Alie

Donderdag 20 februari jongstleden vond de eerste activiteit in 2025 plaats, het stamppotbuffet, voor de gasten van de Zonnebloem afd. Zevenaar Oost/Booz bij Zalencentrum Staring.
Met zo’n 80 gasten werd het een zeer gezellige en smaakvolle activiteit.
Na het eerste kopje koffie begon het duo Alie ( Achterhoek Liemers) met hun eerste optreden. Het duo Alie bestaat uit Frans van Gorkum en Hans Beernink. Twee muzikanten die het dialect hoog in het vaandel hebben staan en dit dan ook muzikaal laten horen. Teksten die gaan over hoe het er vroeger aan toeging in de Liemers en Achterhoek, zoals over een dienstmeisje in de 19e eeuw en over een verloren liefde.
En toen was het tijd voor de stamppot. Er werd volop gesmikkeld van de boerenkool met worst, zuurkool met ribkes en wortelen en ui met hachee. En met een goed gevoel leunde iedereen achterover om te gaan luisteren naar het tweede optreden van het duo Alie.
Ze begonnen met een quiz over de betekenis van woorden en uitdrukkingen in het dialect. De meeste gasten herkenden de woorden maar sommige uitdrukkingen waren toch een verrassing.
Daarna ging het duo verder met onder andere liedjes over het uitlaten van hondje Jopie, het Liemerse land en over twee dröppels, een lied over de tweelingbroer van Frans.
Zo rond twee uur werd de middag afgesloten met koffie en een bonbon en werden de gasten door hun chauffeur weer naar huis gebracht.
Met de vele complimenten die we kregen kan het bestuur terugkijken op een geslaagde start van het nieuwe seizoen. Een start die niet mogelijk was zonder de medewerking van onze vrijwilligers, de chauffeurs en Guido Staring.